Strona Głównaśroda, Listopad 20, 2019
Nawigacja
Strona Główna
Galeria Taboru
KM w Janikowie
KM w Międzygórzu
KM w Grodźcu
KM w Środzie Janikowskiej
Kom. międzynarodowa
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Najnowszy Użytkownik: Lubel
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Witamy
Witamy na stronie traktującej o komunikacji publicznej w fikcyjnym powiecie janikowskim!

Przeglądając witrynę natraficie państwo na rysunki taboru przewoźników, lecz także schematy komunikacji w miastach znajdujących się na terenie naszego powiatu, który zlokalizowany jest w fikcyjnym województwie Zachodnim ze stolicą w Posuwałkach, zaś Wojewodą jest kol. K4016td.

Z tego miejsca chcielibyśmy również serdecznie przeprosić za brak aktualnych rysunków i schematach w niektórych działach - dołożymy wszelkich starań, aby uzupełnić je jak najszybciej. Z czasem z całą pewnością pojawią się też opisy komunikacji lokalnej oraz dalekobieżnej!

Poniżej zaś będą się wyświetlać najnowsze informacje dotyczące wydarzeń wśród powiatowych przewoźników.

Serdecznie zapraszam do przejrzenia strony i życzę miłej lektury!
PKS optymalizuje tabor
PKS Janikowo, nieustannie dążąc do poprawy jakości oferowanych usług, rozpoczęło ostatnimi czasy proces optymalizacji taboru. Zarząd przedsiębiorstwa postanowił, wzorem innych przewoźników z regionu, postawić na mniejsze pojazdy do obsługi połączeń o niższych potokach pasażerskich, jednak z zachowaniem dotychczasowej frekwencji.

W związku z w.w., długoterminowymi planami dotyczących floty, na bazie pojawiły się pierwsze dwa autobusy marki TEMSA Opalin 8. Oba pojazdy mogą zabrać na swój pokład 30 pasażerów, mają stosunkowo pojemne luki bagażowe, a pod maską pracują 210-konne silniki MAN, gwarantując wysoką dynamikę i niezawodność przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa. Na pasażerów czekają wygodne, rozkładane fotele ze stoliczkami, indywidualne oświetlenie, klimatyzacja oraz telewizor i router WiFi.Autobusy zastąpią wysłużone Autosany H10-10 o numerach taborowych #25 i #26.
Bustrans na zakupach.
Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, w janikowskim Bustransie pojawił się kolejny autobus spod znaku gwiazdy. Tym razem jest to stosunkowo młody, bo wyprodukowany w 2007 roku, trójosiowy model O580-17RHD "Travego". Jak powiedział prezes firmy, Marian Nieradzki, w sezonie pojazd będzie obsługiwać wynajmy, aby jeździć na linii komercyjnej jedynie wiosną i jesienią - poza szczytowymi okresami dla turystyki. Na pokładzie pojazdu znajdziemy wszelkie udogodnienia, a ostatnie 8 lat służył on u przewoźnika ze słonecznej, południowej Italii.Co więcej, ostatnimi czasy zaobserwować można spory ruch w zakupach nowych i używanych autokarów w powiecie - doskonałym dowodem na to jest chociażby pierwsza Setra 4 generacji w taborze Bielecki International Transport z Międzygórza - przedsiębiorstwie dotychczas kojarzonym z tragiczną jakością usług.
Setra dla PKS to nie koniec nowości z EvoBus!
Jak się okazało, fabrycznie nowa Setra dla PKS to nie jedyny fabrycznie nowy autobus odebrany od koncernu EvoBus w tym miesiącu. Sporym zdziwieniem dla lokalnych miłośników było pojawienie się na bazie miejskiego przewoźnika z Janikowa, ZKP, dwóch Mercedesów C2 Citaro - jednego o długości 12 metrów i jednego przegubowego.

-Jesteśmy dumni z naszych nowych autobusów. Są to najwyższej światowej klasy pojazdy - ekologiczne, bezpieczne i doskonale wyposażone. Dzięki najnowszemu zakupowi jesteśmy w stanie zagwarantować jeszcze wyższy komfort i pewność naszych usług - powiedział z dumą prezes grupy ZKP.Drugi pojazd można podziwiać w galerii ZKP (która przechodzi aktualizację).
Fabrycznie nowy pojazd w PKSie!
W dniu 04.03 br. na bazę PKS Janikowo, prosto z fabryki, dotarł długo wyczekiwany, fabrycznie nowy pojazd marki Setra. Autobusem tym jest model S417UL - dłuższy, ale podobny do pięciu znanych już z linii przewoźnika maszyn, które zostały jednak zakupione jako używane. Warte odnotowania jest fakt, iż to pierwszy autobus wśród okolicznych przewoźników regionalnych, który spełnia restrykcyjną normę emisji spalin Euro VI. Zarząd PKSu postanowił zrezygnować z niebieskich wnętrz na rzecz stonowanych odcieni szarości, dzięki czemu kabina pasażerska prezentuje się nad wymiar nowocześnie. Na pokładzie znajdziemy wygodne fotele z uchwytami i siatkami na gazety, monitory LCD i wszelkie możliwe do zamówienia systemy bezpieczeństwa aktywnego i biernego, włącznie z kontrolą trakcji i ksenonowymi reflektorami.Nie jest to jednak koniec nowinek w przedsiębiorstwie. W związku ze spadkiem tempa oczekiwanej wymiany taboru i dbałością o identyfikację wizualną przewoźnika, zarząd postanowił nakleić nowe logo na pojazdy, które pojeżdżą jeszcze dwa-trzy lata, a część autobusów została przemalowana. Można je podziwiać w galerii taboru PKS.

PKS Międzygórze przędzie coraz lepiej - nowy autobus!
PKS Międzygórze zaskakuje po raz kolejny - pod nowym zarządem przedsiębiorstwo nie tylko wyszło na prostą, ale także rozwija się. Na bazie spółki pod jedną z hal zaobserwowano dzisiaj gotową do wyjazdu Kapenę Thesi Intercity z 2013 roku, pojazd niespotykanie młody jak na to konkretne przedsiębiorstwo. Jest to kolejny krok na drodze do całkowitej restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Pojazdy tej wielkości mają więcej miejsc i gwarantują komfort podróży dużo wyższy od tzw. "busów", ale jednocześnie są ekonomiczne i czynią nieopłacalne kursy opłacalnymi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z trzech posiadanych już pojazdów tej marki, stąd decyzja o leasingu kolejnego, tym razem sporo nowszego egzemplarza. Autobus jest klimatyzowany i posiada min. wygodne, turystyczne fotele oraz przyciemniane szyby i wyświetlacze. Na linii zadebiutuje za kilka dni - powiedział prezes firmy, pan mgr inż Florian Zbysławski.


Nowości również w PKS Janikowo!
W PKS Janikowo ostatnimi czasy pojawiło się kilka nowych pojazdów. Pierwszym z nich jest niespodzianka, czyli całkowicie zielona Setra S415 GT-HD wyprodukowana w 2005. Pojazd został sprowadzony z Austrii "na szybko", jako zastępstwo za rozbitego niedawno Mercedesa Tourismo RHD z rocznika 2007.Większą nowością jest jednak pojawienie się na zajezdni firmy czterech sztuk niskopodłogowych autobusów podmiejskich. Zakupy te mają związek z faktem, iż jako zwycięzca przetargu, od 1.12 PKS obsłuży linię z Janikowa do Trójpola. Do swojej "siostry" na tym połączeniu dołączą dwie sztuki autobusów S315NF tej samej marki, które zostały sprowadzone do Polski i wyremontowane przez pośrednika z Posuwałk. Ostatnim, czwartym pojazdem okazał się być 16-letni MAN NL202, zakupiony jako autobus rezerwowy. Rysunki MANa i starszych Setr można podziwiać w galerii taboru PKS.


Eurobus i kolejne owocne kontrakty
Coraz lepiej prosperującym przewoźnikiem w powiecie jest Eurobus z Janikowa - firma będąca ajentem w wielu miejscowościach (min. Jezioranach i Posuwałkach). Ostatnimi czasy przedsiębiorstwo zdobyło kolejne kontrakty, tym razem na obsługę linii w Pradze i Zawodziu. Dla PKS Praga na połączeniu do Filikandrowa pojedzie 5 sztuk Mercedesów Citaro II LE z lat 2009-10, wyposażonych we wszelkie możliwe udogodnienia i spełniających normy emisji spalin Euro V.


Z kolei dla miejskiego przewoźnika z Zawodzia podróżować będzie siedem autobusów klasy MEGA - trzy Setry S319NF z roku 2005 oraz cztery Mercedesy Citaro II G z lat 2006-7. Wszystkie pojazdy są wyremontowane i doposażone min. o biletomaty. Otrzymały narzuconą odgórnie numerację od #E-001 do #E-007.Nieoficjalnie mówi się o trwających rozmowach w sprawie kolejnych zleceń.
BUSTRANS rozwija się dynamicznie!
Firma BUSTRANS pana Mariana Nieradzkiego nabyła kolejne dwa pojazdy marki Mercedes - do floty dwóch Sprinterów i czterech O350 "Tourismo" dołączyły w poniedziałek dwie sztuki modelu O550 "Integro" sprowadzone z Niemiec. Oba wyprodukowano w 1999 roku, a złoty pojazd przeszedł dodatkowo rearanżację wnętrza, gdyż pozbyto się toalety i dodano parę foteli. Autobusy wyjadą na linię Janikowo-Biały Las od 31 października br., a będzie to pierwsze regionalne połączenie Bustransu. Prezes firmy ma nadzieję skutecznie konkurować z PKS Janikowo, które to obsługuje tą trasę dwoma MANami SUxx3.
Wśród miłośników krążą plotki, jakoby niedługo firma miała wziąć w leasing około dziesięcioletni model O580 "Travego", mający zastąpić najstarszego Tourismo z roku 1996.
PKS Międzygórze kupuje kolejną Bovę.
W związku ze stale poprawiającą się kondycją finansową spółki PKS Międzygórze S.A, przedsiębiorstwo postanowiło nabyć kolejny autobus typu Bova Futura. Nowy zakup został sprowadzony z okolic Kolonii w Niemczech, a bramy fabryki opuścił w 2000 roku. Pojazd jest wyposażony w klimatyzację, wygodne, rozkładane fotele, toaletę i wiele innych udogodnień. Od posiadanego już egzemplarza różni się jedynie długością (nowo nabyty pojazd jest o dwa metry krótszy) oraz przodem.

Simplink przejmuje obsługę linii 101.
ZKP Janikowo, w związku z koniecznością rychłej wymiany Neoplanów N3014 obsługujących linię 101 do Mrocznia, postanowiło oddać połączenie w ręce ajenta - znanej z linii 12 (wcześniej z L) firmy Simplink z Posuwałk. Połączenie będzie obsługiwane dwoma MANami EL283 z roku 2005, wyposażonymi w klimatyzację oraz WiFi.Przewoźnik dokonał też zmiany taboru na linii 12 oraz dodał do swojej floty autobus rezerwowy, Neoplana N4016 z roku 1998.
ZKG Międzygórze kupuje MANa trzeciej generacji!
ZKG Międzygórze sprawiło wszystkim mieszkańcom tego małego miasteczka niespodziankę, kupując dwunastoletniego MANa NL263 zza zachodniej granicy. Jest to drugi tego typu pojazd po analogicznym modelu należącym do Przewozów Autobusowych Zdzisława Mocnego. Nowy nabytek pozwoli wycofać z linii średniopodłogowego MANa EL202 z roku 1992, który zacznie pełnić funkcję rezerwy.Co więcej, podobny pojazd pojawił się w janikowskim ZKP, gdzie zastąpi on trzy lata starszego MANa NL222, który po pomalowaniu rozpocznie obsługę nowego kontraktu Eurobusa w Posuwałkach na dodatkowe 8 brygad MAXI i 2 MEGA. Nie są to ostatnie zakupy przewoźnika w tym miesiącu, gdyż do obsługi kontraktu oddelegowane zostaną też min. MAN NG272 #38 oraz Neoplan K4016td #17 i niezbędne okaże się ich zastąpienie.

Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Zaprzyjaźnione strony:


(c)Domiz09, 2011-2014
Wszystkie rysunki są własnością ich autorów i zakazne jest ich wykorzystywanie bez zgody twórców!

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie